O NAS

Instytut Edukacji i Terapii powstał z myślą o stworzeniu miejsca umożliwiającego wymianę wiedzy teoretycznej z zakresu szeroko rozumianej pomocy psychologicznej, oraz doświadczeń i praktyk zdobytych w trakcie kontaktów z klientem. Głównym obszarem działania są zarówno  szkolenia jak i działalność lecznicza w zakresie zdrowia psychicznego oraz uzależnień. W naszym odczuciu  jedynie wiedza poparta praktyką pozwala czerpać najwięcej korzyści i inspiracji do pracy.  
Instytut Edukacji i Terapii jest placówką integrującą wiele nurtów, czerpiąc inspiracje z takich osób jak Carl Rogers,  Irvin David Yalom, Fritz Perls, Aaron Beck, Leslie Greenberg , Harlene Anderson i inni. 


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń oraz naszym ośrodkiem. Informacje dotyczące oferty leczniczej znajdują się na stronie www.ipsis.pl


WASZE OPINIE:

09.01.2021
Piszę,  bo chciałbym wyrazić zadowolenie z zajęć indywidualnych z Panem Przemkiem Matuszyńskim. Wykładowca ten polecił wysłać pracę domową -14 ćwiczeń, nie zawsze krótkich i potem dał możliwość rozmowy i omówienia tych zadań .To było dla mnie cenne doświadczenie. Pan Przemek poświęcił mi 2 godziny czasu. Rozmowa z nim to niesamowicie dobry  przykład jak terapeuta powinien( nie lubię tego słowa) , to może inaczej,  jak terapeuta wykorzystując autentyczność, bezwarunkową akceptację i empatię rozmawia ze swoim klientem dając mu poczucie bezpieczeństwa, rozwoju wewnętrznego i dobrego samopoczucia. Nie ma lepszej nauki dla mnie niż przez przykład,   angażujący dodatkowo pamięć emocjonalną (mam świadomość używania skrótów myślowych :). Miałem też takie poczucie że mój profesor z SWPS Tomek Hanć , równie doskonały terapeuta i równie bardzo dobry wykładowca tego studium,  wypowiadał się o Panu Przemku z szacunkiem.  Dziękuję zatem  bardzo serdecznie ,bo tacy ludzie tworzą klimat niezbędny do dobrego kształcenia. Proszę by ten mail dotarł do dyrektora Instytutu Edukacji i Terapii.  

Kłaniam się Andrzej Jędrzejewski -psycholog, socjoterapeuta, trener karate (słuchacz Studium Psychoterapii Dzieci I Młodzieży.)
* Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią o naszej placówce napisz maila na adres biuro@ipe.edu.pl
Wasze opinie są dla nas ważne !
Zadanie jest współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia