TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI DLA DZIECI
04/09/16 11:53
TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI
Trening zastępowania agresji przeznaczony dla młodzieży to cykl warsztatów pozwalający nabyć umiejętności radzenia sobie ze złością i wyrażaniu jej w sposób społecznie akceptowany, sprzyjający rozwiązywaniu konfliktów bez agresji w środowisku szkolnym i rodzinnym. Duży nacisk podczas zajęć położony jest na rozwijanie umiejętności rozróżniania i radzenia sobie z emocjami poprzez uczenie się sposobów rozładowania napięcia emocjonalnego w sposób akceptowalny społecznie oraz kontrolowania złości i gniewu.
Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, mającej trudności w opanowywaniu złości i agresji, reagującej na sytuacje trudne w sposób nieadekwatny do sytuacji. Propozycja warsztatów odnosi się zarówno do dzieci wykazujących zaburzenia zachowania w przebiegu zróżnicowanych zaburzeń rozwojowych oraz zaniedbań środowiskowych, jak również młodzieży, u której zaburzenia zachowania występują na podłożu mechanizmów nieprawidłowo kształtującej się osobowości.
Celem treningu jest:
- obniżenie poziomu agresji
-nabycie umiejętności samokontroli złości
- przyswojenie adaptacyjnych wzorców reagowania na sytuacje wywołujące stres, gniew oraz frustrację
- nauczenie konkretnych umiejętności z repertuaru zachowań prospołecznych , czyli co i jak należy robić, aby nabywać umiejętności potrzebne życiu
- nauczenie dziecka rozwiązywania sytuacji problemowej
- modyfikowanie zachowania agresywnego
PROWADZĄCY: psycholog Anna Kwiatkowska
Czas trwania: 2h dydaktyczne
Cena: 40 zł/spotkanie
Zapisy: dzieci@ipe.edu.pl po wysłaniu maila prowadzący skontaktuje się z Państwem celem umówienia spotkania
WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH DLA DZIECI
03/09/16 08:46
Czy Twoje dziecko wie, jak radzić sobie efektywnie w sytuacjach społecznych?
Jak wyrażać swoje emocje, aby być akceptowanym i lubianym?
Jak rozwiązywać konflikty?
WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym to cykl treningów prowadzonych przez psychologa dziecięcego, pozwalających nabyć i kształtować praktyczne umiejętności ułatwiające codzienne kontakty interpersonalne w środowisku szkolnym oraz rodzinnym. Duży nacisk położony jest na rozwijanie umiejętności rozróżniania, identyfikowania
i radzenia sobie z emocjami, a także nauczenia się współdziałania w grupie.
Umiejętności społeczne mają wpływ na wiele sfer życia. Przeciętne dziecko nabywa je poprzez obserwację otoczenia, w którym dorasta. Proces ten ma swój początek w momencie narodzin i trwa nieprzerwanie, aż do dorosłości.
Jeżeli dziecko zachowuje się w sposób niewłaściwy i nie przestrzega norm społecznych, to zwykle myślimy, że zostało źle wychowane lub dostało niewłaściwe wzorce. Jednak nie zawsze tak musi być.
Jest grupa dzieci, które mają kłopot z przyswajaniem tego rodzaju wiedzy mimo otrzymania odpowiednich wzorców. Są to dzieci, które nie będą w stanie ich przyswoić w sposób naturalny, ponieważ mają trudności z rozumieniem zasad społecznych, często nie rozpoznają w sposób prawidłowy emocji, wydają się nie zauważać potrzeb innych ludzi. Istnieją także dysfunkcje, które zaburzają naturalny proces nabywania umiejętności społecznych. Zaliczamy do nich m.in. autyzm, zespół Aspergera, ADHD, a także rozmaite inne dysfunkcje, które nie wychwycone i nie rehabilitowane odpowiednio doprowadzają do kolejnych zaburzeń.
Warsztaty umiejętności społecznych mają na celu wyrównanie tych deficytów i danie szansy najmłodszym na nauczenie się rzeczy, które pomogą im radzić sobie w społeczeństwie.
PROWADZĄCY: Anna Kwiatkowska
Czas trwania: 2h lekcyjne
Cena: 40zł
Zapisy: dzieci@ipe.edu.pl - po wysłaniu zgłoszenia mailem terapeuta skontaktuje się z Państwem celem umówienia konsultacji